Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Flash Actionscript
Anime forum > otaku.lv > Offtopic
FuschichO
Heisā hopsā!

Man vajadzīga zinoša cilvēka palīdzība ar Flash ActionScript, teiksim, 2.0, 3.0, viena alga, ka tik strādā. Pēc manas saprašanas, manās iecerēs nav nekas sarežģīts, un pēc over 9000 dienām es pati ar to tiktu galā, taču man nav laika. Taisu mājaslapu.
Neviens paziņa nav atsaucies, visi pazuduši, tāpēc jautāju jums. Galīgi nepazīstamiem frīkiem arī negribās prasīt.
Piedāvāju atlīdzību. Varēsiet palutināt sevi ar kaut ko jauku.

PM, Pl0x
Niks
IPB Image

No, seriously, nevajag mums vēl vairāk Flash, tāpat jau internets ir gana lielā tintē bez vēl viena saita, kas izmanto Flash.
FuschichO
Paldies par inteliģento un visnotaļ derīgo komentāru, kurš man noteikti palīdzēs.
ETM
QUOTE(FuschichO @ Jul 4 2010, 00:25) *

Paldies par inteliģento un visnotaļ derīgo komentāru, kurš man noteikti palīdzēs.

+1 Nika viedoklim.

Kāda sūda pēc taisīt saitu flashā? Kas tev tik specifisks vajadzīgs, ka nākas nokrist tik zemu?
Es varu palīdzēt (saprāta robežās) saita izveidē normāliem līdzekļiem, bet tad jārunā konkrētāk.
Sigfa
ak šitā. nu tad lūdzu asprāši, pasakiet kāpēc netaisīt saitu flašā un es pateikšu kāpēc taisīt. protams, mēs nerunājam par blogu, kurā augšā karājās kāda animācija, bet gan lapu, kura izmantotu flash priekšrocības.

edit: un jā, man vispār šķiet ka šāda tipa gaudošana par flašu ir vnk datorliterātu hipsterisma forma.
Arts
Kamēr izdomās alternatīvu flasham, kas neizmanto kkādus štrunta pluginus (Java neskaitās, html vēl jāaug), tikmēr lapas taisīs flashā.
Mums nebūtu jautro spēlīšu bez flasha... sad.gif
ETM
QUOTE(Sigfa @ Jul 4 2010, 12:35) *

ak šitā. nu tad lūdzu asprāši, pasakiet kāpēc netaisīt saitu flašā un es pateikšu kāpēc taisīt. protams, mēs nerunājam par blogu, kurā augšā karājās kāda animācija, bet gan lapu, kura izmantotu flash priekšrocības.

edit: un jā, man vispār šķiet ka šāda tipa gaudošana par flašu ir vnk datorliterātu hipsterisma forma.

SEO, piemēram? Protams, ja tu negribi lai tavs saits būtu atrodams, tad pajāt.
Neesmu drošs par flash kešošanas iespējām, bet ja tādas arī ir, tās parasti netiek izmantotas.
Sigfa
par flaša SEO iespējām ir sarakstītas grāmatas, nemaz nerunājot par to, ka konteineris tāpat būs .html vai .php, kuram pašu beisikīgāko SEO var sataisīt nepieskaroties flašam.

neesmu interesējies, bet pieņemu, ka flašu nekešo tā specifikas dēļ, te gan nāk palīgā html lapas simulācija, kuru atradīsi jebkurai augstas kvalitātes flash lapai. jā, čerez žopu, bet mēs izmantojam tos tūļus, kādus mums piedāvā, eh?
ETM
QUOTE(Sigfa @ Jul 4 2010, 12:59) *

par flaša SEO iespējām ir sarakstītas grāmatas, nemaz nerunājot par to, ka konteineris tāpat būs .html vai .php, kuram pašu beisikīgāko SEO var sataisīt nepieskaroties flašam.

neesmu interesējies, bet pieņemu, ka flašu nekešo tā specifikas dēļ, te gan nāk palīgā html lapas simulācija, kuru atradīsi jebkurai augstas kvalitātes flash lapai. jā, čerez žopu, bet mēs izmantojam tos tūļus, kādus mums piedāvā, eh?

Es ļoti labi apzinos ka ar flashu var panākt SEO friendly lapu, bet tas tik tiešām notiek caur pakaļu, jo to dara tikai divos man zināmos veidos. Pirmais ir ārēju soucu izmantošana, piemēram XTML, kurus pēc tam norāda spiderim kur bradāties, kas, manuprāt, ir nevajadzīgi sarežģīti. Otrais ir taiīt "melno" SEO ar hidden keywordiem, kas tiek ļoti nelabi uztverts no search providereiem, tā var arī nokļūt blacklistā.
HTML gadījumā SEO vienkārši strādā. Protams, autoram noder pareizi lietot tagus (header tagus virsrakstiem, paragrāfa tagus saturam un tamlīdzīgi), bet tas jau ir labās prakses pamatos.

Bet nepārproti mani, es minēju ka flashu izmanto kad vajag kaut ko ļoti specifisku. Uzskatu ka kamēr vajadzīgo var sataisīt ar HTML, kāpēc lai visu sarežģītu izmantojot flashu? Ja tev vajag lai pa saitu lidinātos taureņi un skrolbari lēkātu apkārt, tad tur svarīgāks ir vizuālais aspekts nevis saturs un updeitošanas vienkāršība, tad arī lieto flashu.

Vēl viens punkts kāpēc flash varētu būt sarežģītāks ir backenda piesaiste frontendam. Manā izpratnē, flash gadījumā vajadzīgs starpformāts, kuru rada backends, un kuru pēc tam lasa un interpretē flashs. HTML gadījumā pēc šāda starpformāta nepieciešamības nav.
Sigfa
jā, viss ko teici ir patiesība, taču mani aizķēra viens vienīgs faktors - fuschi nekur neteica kā viņa to flašu izmantos, bet tu un niks automātiski pieņem, ka viņai tas nav nepieciešams. šis ir tas faktors, kas mani kaitina un kāpēc to nosaucu par hipsterismu - vienmēr tiek automātiski pieņemts, ka flašs tiks izmantots nevietā.

ir izcili piemēri, kur pat standarta lapu, kuru, weba tradīcijās, taisītu htmlā vai php, uztaisa flašā ar mind-blowing rezultātiem. vienas vienotas aplikācijas formātam ir priekšrocības kuras nav zemē metamas.

eg: http://msnbcmedia.msn.com/i/msnbc/componen...ctra/index.html
FuschichO
Es te neiešu skaidroties, kam man to vajag, tikai pateikšu, ka esmu pārāk neizglītota un nezinu citus līdzekļus, kā sasniegt mērķi. Varbūt to var ar JavaScript, bet to es ar nepārzinu, diemžēl.
Arta
Paraugmājaslapu, pavisam vienkāršu, saliku kopā ar adobe dreamweaver, ja tev ir iespējams netaisīt flashā, iesaku to.
Ar flashu varētu kkādas atsevišķas lietas tai mājaslapai. :]
Bet nu es jau nezinu neko ko tev vajag un kāpēc.

[Ja tev nav obligāts flashs, tad varu pateikt, ka tajā dreamweaver 2 dienu laikā viss pielec, kas un kā (nu, ja 1mo reizi ever ieslēdz kādu progu, tad liekas, ka neko nekad nesapratīs :'D), likās diez gan vienkārši. Kodi arī tur visi sarakstās, tev tikai, lielākoties, jādarbojas ar vizuālajiem tūļiem.]
ETM
QUOTE(FuschichO @ Jul 4 2010, 16:21) *

Es te neiešu skaidroties, kam man to vajag, tikai pateikšu, ka esmu pārāk neizglītota un nezinu citus līdzekļus, kā sasniegt mērķi. Varbūt to var ar JavaScript, bet to es ar nepārzinu, diemžēl.

Tu prasi palīdzību bet nesaki ko tev vajag, kā lai tev palīdz?

QUOTE(Art`a. @ Jul 4 2010, 16:36) *

Paraugmājaslapu, pavisam vienkāršu, saliku kopā ar adobe dreamweaver, ja tev ir iespējams netaisīt flashā, iesaku to.
Ar flashu varētu kkādas atsevišķas lietas tai mājaslapai. :]
Bet nu es jau nezinu neko ko tev vajag un kāpēc.

[Ja tev nav obligāts flashs, tad varu pateikt, ka tajā dreamweaver 2 dienu laikā viss pielec, kas un kā (nu, ja 1mo reizi ever ieslēdz kādu progu, tad liekas, ka neko nekad nesapratīs :'D), likās diez gan vienkārši. Kodi arī tur visi sarakstās, tev tikai, lielākoties, jādarbojas ar vizuālajiem tūļiem.]

Īsti vīri lieto teksta redaktorus.
FuschichO
QUOTE(ETM @ Jul 4 2010, 17:19) *

QUOTE(FuschichO @ Jul 4 2010, 16:21) *

Es te neiešu skaidroties, kam man to vajag, tikai pateikšu, ka esmu pārāk neizglītota un nezinu citus līdzekļus, kā sasniegt mērķi. Varbūt to var ar JavaScript, bet to es ar nepārzinu, diemžēl.

Tu prasi palīdzību bet nesaki ko tev vajag, kā lai tev palīdz?


Man laikam uzradās palīgs. Bet tikai laikam. Man vajag dinamisku menu, ar augošām pogām, līdzīgi kā DocX menu un galeriju ar vertikālo skrollu (tur laikam var JavaScript, dunno), kā arī vēl kādus nieciņus. Ja interesē, varu aizsūtīt detaļas.
Es domāju, ka ir skaidrs, ja es rakstu, ka man vajag Flash, tad man vajag flash, un tas, kurš lieliski pārzin flash, rakstītu man PM, nevis urbinātos šajā tredā, mēģinot minēt, vai tas ir kas tāds, ko viņš māk.

QUOTE(Art`a. @ Jul 4 2010, 16:36) *



Takk, es html un css pārzinu pietiekami normāli, lai saprastu, ka man vajag kaut ko citu. Vai arī tomēr nepārzinu ne vienu ne otru, un kāds mani varētu apgaismot XD
Niks
Tavai zināšanai ActionScript un JavaScript kā programmēšanas valodas ir ļoti līdzīgas, un ETM jau pateica gandrīz visu, varu vienīgi piebilst, ka ne visiem ir Flash (dažkārt reliģisku, dažkārt objektīvu iemeslu dēļ, piemēram, Linux 64 bitu versija patlaban ir "terminēta", un neviens nezina, kad Adobe atkal atjaunos 64 bitu Flash priekš Linux atbalstu).
Neviens nesaka, ka jāaizliedz Flash spēlītes (pagaidām), tāpat vismaz pagaidām ir argumenti gan par, gan pret HTML 5 izmantošanai priekš video, taču taisīt visu saitu Flashā diez vai ir laba ideja jau augstāk minēto iemeslu dēļ.
Flash tam agrāk izmantoja tāpēc, ka HTML/brauzeri bija pirmitīvi, taču patlaban tā diez vai ir laba izvēle, jo ir speciāli jāpiedomā, lai saits būtu normāli brauzējams (grāmatzīmes, indeksācija), turklāt pie vienāda satura renderēšanas Flash izmantos vairāk resursu.
Un it kā ar to nepietiktu, Flash ir privātuma robs, jo ļauj, piemēram, noskaidrot sistēmas fontus (un nesakārtotā secībā!), kas teorētiski ļauj identificēt konkrēto OS instalāciju. Plus vēl Flash ir tendence nokrešojoties paraut līdzi visu brauzeri (īpaši uz Linux), un vēl Adobe Flash vismaz reizi gadā atklāj pa bīstamam drošības caurumam.
Visa augstāk minēta dēļ mūsdienās saprātīgi lietotāji bloķē Flash, un atļauj to tikai konkrētiem saitiem. Vai tu esi pārliecināta, ka viņiem būs gana liela interese, lai to atļautu tavam saitam?
Sigfa
nik, flašu bloķē, es minētu, mazāk par 1% interneta lietotāju, zo tas nav īsti arguments. ar drošības problēmām visticamāk saskaras vēl mazāk lietotāju.

piekristu, ka visu saitu taisīt flašā lielākoties ir absolūti nevajadzīgi, taču 21. gs. klienti no elles bieži vien uzstāj uz flašu, jo ir redzējuši tādu un šitādu izpildījumu.

man kā flash developerim galvenā priekšrocība ir aplikācijas formāta skriptošana, kas ļauj izvērsties ar izpildījuma orģinalitāti un fakts, ka flaša standartu atbalsta principā visi vērā ņemamie browseri, kas attiecīgi nozīmē, ka vienīgā pielāgošana kas ir nepieciešama ir tikai mac/windows (peles skrullis), kas, atšķirībā no php un html, kur šī ir ļoti liela problēma, nozīmē, ka man neinteresē no kādas sistēmas vai browsera jūzeris skatīsies kontentu.

jāpiemin aizvien augošās prasības pēc 3d kontenta lightweight lapām, kur vienīgie varianti ir vai nu java, vai flash (retu reizi gan ir manīti arī citi risinājumi) un šajā cīņā neapšaubāmi uzvar flash.

tātad, flash ir atbilde uz pieprasījumu pēc maksimāli interaktīva un estētiski kvalitatīva satura. iespējams, pēc vairākiem gadiem flašu aizvietos kāds labāks risinājums, taču esmu pārliecināts, ka sava niša viņam paliks - kaut vai baneru formā.
Arta
Labi, labi, es nejaukšos, tikai iemetu viedokli. :'D
Lai nu kā, lai tev veicas ar flashu. ^^
Niks
1. Jebkuram, kam ir NoScript (dulls minējums - kādi 15% interneta lietotāju), Flash ir by default nobloķēts gandrīz visiem saitiem.
2. Ar drošības problēmām saskarās VISi, kas lieto Flash, tas varētu būt kaut kur ap 85-95% interneta lietotāju. Vismaz es esmu stipri pārliecināts, ka pēdējais nopietnais drošības caurums skāra pilnīgi visas Adobe Flash implementācijas.
3. Ir arī citi Flash bloķēšanas paņēmieni, piemēram, Chromium/Chrome ļauj izslēgt Flash visiem saitiem, kuriem tas nav speciāli atļauts, un lietotājs tādā gadījumā pat nesaņem nekādus brīdinājumus par to, ja neskaita to, kas ir ieprogrammēts lapas kodā, izmantojot (X)HTML.
4. Principā normāli brauzeri arī renderē ļoti līdzīgi, es pat nevarētu atšķirt WebKit renderējumu no Gecko (un IE7 arī izskatās līdzīgi, lai arī ne gluži tāpat).
5. Kāda PHP daļā, kas jūzerim, par brauzeri (jebšu es esmu ignorant asshole)?
6. Tīri subjektīvi, tieši banner ir tas, ko parasti cenšās nobloķēt visiem iespējamajiem veidiem.
Arts
Manliekas,ka Fuschicho šitajā forumā nekādu palīdzību neatradīs.
Šeit jau diskusija ir html vs flash kā PS3 vs X360.
anti
QUOTE(Arts @ Jul 4 2010, 21:31) *
Šeit jau diskusija ir html vs flash kā PS3 vs X360.

Šeit 90% diskusiju ātri vien pārvēršas par ps3 vs xbawks stila fleimiem :)
Sigfa
QUOTE(Niks @ Jul 4 2010, 21:30) *

1. Jebkuram, kam ir NoScript (dulls minējums - kādi 15% interneta lietotāju), Flash ir by default nobloķēts gandrīz visiem saitiem.

15%? you must be f...ing kidding me, atsevišķi vilkt un meklēt veidus kā izvairīties no nevēlamas figņas dara tikai tie, kuri gandrīz dienu dienā sēž pie kompja. i mean ātrs search gūglē atklāj, ka tikai 14% neta jūzeru izmanto popup-bloķētājus, kur nu vēl noscript, kurš ir tikai firefoxam, ja nemaldos. un tas nemaz nerunājot par flash pielietojumu ļoti daudzās mainstream lapās - visas sociālās vietnes, gandrīz visi online-video saiti uc.
QUOTE(Niks @ Jul 4 2010, 21:30) *

2. Ar drošības problēmām saskarās VISi, kas lieto Flash, tas varētu būt kaut kur ap 85-95% interneta lietotāju. Vismaz es esmu stipri pārliecināts, ka pēdējais nopietnais drošības caurums skāra pilnīgi visas Adobe Flash implementācijas.

ne reizi neesmu saskāries ar drošības problēmām iekš flash. kas ir tas, kas notiek visiem neta jūzeriem izņemot mani dēļ flash lietošanas? nevēlams kukijs?
QUOTE(Niks @ Jul 4 2010, 21:30) *

3. Ir arī citi Flash bloķēšanas paņēmieni, piemēram, Chromium/Chrome ļauj izslēgt Flash visiem saitiem, kuriem tas nav speciāli atļauts, un lietotājs tādā gadījumā pat nesaņem nekādus brīdinājumus par to, ja neskaita to, kas ir ieprogrammēts lapas kodā, izmantojot (X)HTML.

lai jau bloķē. chances are, though, ka jūzeris ir uz lapu aizgājis, jo vēlas redzēt saturu. ejot uz reklāmas/promotional lapu ir tikai pašsaprotami sagaidīt flash.
QUOTE(Niks @ Jul 4 2010, 21:30) *

4. Principā normāli brauzeri arī renderē ļoti līdzīgi, es pat nevarētu atšķirt WebKit renderējumu no Gecko (un IE7 arī izskatās līdzīgi, lai arī ne gluži tāpat).

sure, tu gribi teikt, ka starp-browseru compatibility nav problēma?
QUOTE(Niks @ Jul 4 2010, 21:30) *

5. Kāda PHP daļā, kas jūzerim, par brauzeri (jebšu es esmu ignorant asshole)?

laikam biju pārsteidzīgs sakot php, neesmu lietis kursā vai viņam ir problēmas ar savietojamību.
QUOTE(Niks @ Jul 4 2010, 21:30) *

6. Tīri subjektīvi, tieši banner ir tas, ko parasti cenšās nobloķēt visiem iespējamajiem veidiem.

jā, adblock to dara ļoti efektīvi, neredzu iemeslu bloķēt flash kā tādu.
Niks
Nope, jo PS3 vs. X360 atbilde ir: PC (ja kāds grib izvērties, taisiet attiecīgu topiku); toties Flash vs. HTML & friends atbilde nav, ka abi piu.
Runājot par drošību (no Wikipedia):
QUOTE
As of May 17, 2010, The Flash Player has 77 CVE entries, 34 of which have been ranked with a high severity (leading to arbitrary code execution), and 40 ranked medium. In February 2010, Adobe officially apologized for not fixing a known vulnerability for over 1 year. In June 2010 Adobe announced a "critical vulnerability" in recent versions, saying there are reports that this vulnerability is being actively exploited in the wild against both Adobe Flash Player, and Adobe Reader and Acrobat.

Symantec's Internet Security Threat Report states that a remote code execution in Adobe Reader and Flash Player was the second most attacked vulnerability in 2009.


Piebilde: diemžēl arī ne-banneri var būt potenciāli bīstami, tādēļ prātīgi ir bloķēt jebkādu Flash.

Piebilde 2: Mozilla aktīvi reklamē to, ka Firefox ir paplašinājumi, un, kā tu domā, cik populārs ir NoScript? Turklāt to iesaka arī lameriem paredzētos drošības rakstos, tā kā es nebūtu tik pārliecināts par to, ka Flash bloķē retais.
Sigfa
protams, ka flasham ir drošības caurumi, kā jau jebkuram relatīvi jaunam formātam. es tev prasu kas tev liek domāt, ka dēļ šīs problēmas cieš ikviens. ar datoru drošibu ir tā, ka tā ir pilnībā atkarīga no jūzera - ja tu lien kur nevajag, tad arī nav pārsteigums, ka kāds drāzīs tavu kompi.

par to bloķēšanu, tā kā mums nav nekādu statistikas datu lai pierādītu vienu vai otru argumenta pusi, paliksim pie tā, ka tu turpini bloķēt flash, kamēr es ne. tas tomēr beigās reducējas pie preferencēm - man flash netraucē un es pat labprāt apskatu augstvērtīgas flash lapas, vai spēlēju spēlītes, bet man audžutēvs, piemēram, domā tāpat kā tu un izvairās no flash kā no sērgas (ironiskā kārtā es viņa firmai nesen taisīju webu flašā).

edit: un šī diskusija ir tikai attāli līdzīga usa v europe vai xbox v ps, jo te nav dihotomijas starp flash vai html, te ir jautājums par to, vai ir iemesls izmantot flash vai nav.
ETM
QUOTE(Niks @ Jul 4 2010, 22:11) *

Nope, jo PS3 vs. X360 atbilde ir: PC (ja kāds grib izvērties, taisiet attiecīgu topiku); toties Flash vs. HTML & friends atbilde nav, ka abi piu.
Runājot par drošību (no Wikipedia):
QUOTE
As of May 17, 2010, The Flash Player has 77 CVE entries, 34 of which have been ranked with a high severity (leading to arbitrary code execution), and 40 ranked medium. In February 2010, Adobe officially apologized for not fixing a known vulnerability for over 1 year. In June 2010 Adobe announced a "critical vulnerability" in recent versions, saying there are reports that this vulnerability is being actively exploited in the wild against both Adobe Flash Player, and Adobe Reader and Acrobat.

Symantec's Internet Security Threat Report states that a remote code execution in Adobe Reader and Flash Player was the second most attacked vulnerability in 2009.


Piebilde: diemžēl arī ne-banneri var būt potenciāli bīstami, tādēļ prātīgi ir bloķēt jebkādu Flash.

Piebilde 2: Mozilla aktīvi reklamē to, ka Firefox ir paplašinājumi, un, kā tu domā, cik populārs ir NoScript? Turklāt to iesaka arī lameriem paredzētos drošības rakstos, tā kā es nebūtu tik pārliecināts par to, ka Flash bloķē retais.

Kā tu domā cik populāra ir ugunslapsa? Es, piemēram, to lietoju ne biežāk kā IE, lai pārliecinātos par compatibility (kas tik tiešām ir nenormāls mīnuss HTML laukā, bet gan pārsvarā dēļ ta ka MS izceļas ar savu browseri, pārējiem standartiem atbilstošiem browseriem parasti nav problēmu ar niecīgiem izņemumiem, kā, piemēram, rāmis ap img iekš firefox).

Ar drošības caurumiem tu pārspīlē, mūsdienās daudz svarīgāks faktors jebkrā gadījumā ir izmaksas, un lai arī ar māksliniecisku javaskripta adaptāciju varētu panākt tuvu jebkam ko piedāvā flash funkcionalitāte, tas ne tuvu neatmaksājas lielākajā daļā augtāk minēto promotion lapu. Cilvēkiem interesē lai lietas būtu padarītas ātri un lēti, nevis sarežģīti un dārgi, tāpēc HTML vs Flash ir tīri balstīts uz situācijas un prasībām (kā arī developera zināšanām, pirms pusotra gada es pat neojautu kādas izvirtības var panākt ar tīru CSS)
Church
NoScript nekad neesmu izmanotjis. Flashblock gan, pirmaa lieta ko uzlieku smile.gif
Niks
Nedrošu softu lieto tikai tie, kas neapjēdz, ko dara. Citiem vārdiem sakot, lai cik skaists tas nebūtu, neviens prātīgs cilvēks to neredzēs, ja vien viņus kāds nepiespiedīs.
Un drošības caurumi, manuprāt, ir ne tik daudz Flash kā tādā, bet tieši Adobe implementācijā, lai gan formāts/API (10+ gadi, btw) arī ir ticis mainīts, lai novērstu potenciāli bīstamu funkciju izmantošanu.
Pēc pēdējās statistikas, ko man nesen gadījies redzēt, Firefox tirgus daļa ir bišku zem 1/4.
Runājot par līšanu nevietā, no The Register:
QUOTE
Among the domains labeled as infected by Avast was the smartphones section of the Vodafone UK website. The mobile phone operator's site contained a malicious JavaScript redirect script that attempted to take advantage of an unpatched Windows Help and Support Centre flaw (CVE-2010-1885) to infect the machines of visiting surfers.

Tādēļ pat vispār neapmeklējot warez vai pr0n lapas, faktiski neviens nevar būt 100% pārliecināts, ka nesaskarsies ar inficētu saitu.
Sigfa
baigais jau nu atklājums. par 100% tu nevari arī būt drošs, ka tev rīt nenokritīs kāja. un lai arī formātam ir 10+ gadi, viņam ir arī 10 revīzijas- katra ar ļoti daudz jaunām fīčām. un vai vainu var uzvelt adobe es šaubos - arī makromēdijas laikos bija tieši tādas pašas problēmas.

un sakot, ka nedrošu softu izmanto tikai tie kas nejēdz, ko dara tu gribi teikt, ka flash lieto tie, kas nejēdz ko dara? don't make me lol.
Niks
Nē, bet tie, kas Flash atļauj jebkurā saitā, nerīkojas prātīgi, savukārt tie, kuriem kaut kāda iemesla pēc ir Adobe Flash, kas vecāks par 10.1, gan laikam ir pusdulli.
Un tu, lūdzu, izbeidz izteikt apgalvojumus, kurus tu pats neliedz pēc tam, kad es esmu tos apgāzis. "ne reizi neesmu saskāries ar drošības problēmām iekš flash." => "protams, ka flasham ir drošības caurumi" => "par 100% tu nevari .. būt drošs" - pats aizbrauci no tā, ka Flash pēc tavas ļoti vērtīgās un vispusīgās ekspertīzes esot drošs līdz tam, ka nekas nav drošs.
Jā, nekas nav pilnīgi drošs, taču tas nenozīmē, ka tādēļ vajag vispār ignorēt jebkādus drošības jautāmus. Tu taču, cerams, nelieto internetbanku ar to pašu IE6 instalāciju, kuru diendinā lieto pr0n un warez meklējumos, vai ne?
Ir ne pilnīgi droša programmatūra, ir mazāk droša programmatūra un ir Microsoft/Adobe programmatūra, ja tev patīk stulbi joki.
ETM
Neapturams spēks cīnās ar neizkustināmu objektu.

Niks ir megalinuksgopensorcegiiks (kas nav slikti), kuram ahujenna nepatīk flash līdz paranojas līmenim.
Sigfa, ja cilvēki pēkšņi pārstās lietot flashu, paliks bez darba.

Šim strīdam nav lemts tikt atrisinātam, un tā kā tas jau ir ievēlies standarta fleima lietēs, pēdējais laiks to pārtraukt.
Sigfa
QUOTE(Niks @ Jul 4 2010, 23:46) *

izbeidz izteikt apgalvojumus, kurus tu pats neliedz pēc tam, kad es esmu tos apgāzis. "ne reizi neesmu saskāries ar drošības problēmām iekš flash." => "protams, ka flasham ir drošības caurumi" => "par 100% tu nevari .. būt drošs" - pats aizbrauci no tā, ka Flash pēc tavas ļoti vērtīgās un vispusīgās ekspertīzes esot drošs līdz tam, ka nekas nav drošs.


jā, ne reizi neesmu saskāries ar drošības problēmam ar flash, un protams, ka flasham ir drošības caurumi. neredzu kur ir problēma. ja nav saprotams, es saku, ka ikdienā braucot ar mašīnu vēl ne reizi neesmu iekļuvis avārijā, taču atzīstu, ka iekļūt avārijā būtu pilnīgi iespējams.

un tu, lūdzu, izbeidz apgalvot, ka esmu ko teicis, kamēr neesmu neko tamlīdzīgu teicis. nekur neesmu minējis, ka flash ir drošs.

tāpat arīdzan neesmu apgalvojis, ka drošības jautājumus vajadzētu ignorēt. nevajag, lūdzu, braukt galējībās. ja tev šķiet, ka flash ir pārāk liels drošības risks - manis pēc, bloķē nost, bet mana pieredze saka, ka pašam esot piesardzīgam var izvairīties no lielākās daļas iespējamo datorproblēmu. uzskatu, ka bloķēt flash kā tādu ir nevajadzīgs overkills, gluži kā turēt vairākas antivīrusu progas uz kompja.
Niks
Tehe, Flash bloķēšana by default un atļaušana tikai uzticamiem saitiem, kuri bez tā nefunkcionē, IMVFHO, tieši ir piesardzība, savukārt (iespējams) overkill būtu Adobe Flash nelietošana.
Un man bija Adobe Flash, pirms Adobe nepārtrauca atbalstu 64 bitu Linux versijai, jā, varētu lietot 32 bitu Firefox ar 32 bitu Adobe Flash, bet YouTube otaku video man nav tik svarīgi, lai ļautu kaut kādai kompānijai diktēt manu dzīvi.
Izmēģināju alternatīvos pleijerus, bet tie ar grūtībām atbalsta Flash 9, kamēr visi svarīgie saiti izmanto funkcijas no Flash 10 => no flash for me, at least for now, and it`s just mild annoying.
Tad, kad viņi beidzot atjaunos 64 bitu versijas atbalstu, droši vien uzlikšu atpakaļ.

Oh, ETM, ja vien tu zinātu, ka Linux lietotāji mani maigi izsakoties nemīl, jo man nav pietiekoši fanātiska kategoriska attieksme pret komerciālo programmatūru.

Principā varam atzīt šo disputu par pabeigtu, un draudzīgi palikt katrs pie saviem uzskatiem. sleep.gif

P.S. Vairāki antivīrusi uz viena datora nav overkill - tas ir >95% stulbums, jo A/V parasti slikti sadzīvo viens ar otru.
GM
Nerdi iesaistās verbālās divkaujās par softu. How quaint...
Kikyou
Un tāpēc nerdi ir forši. \o/
Sigfa
IPB Image
Kikyou
Slice of life - šķēle no dzīves
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.