Hello, my name is Oleg. I am a member of KOI (Initiative group in Lithuania). We are organising an event in Vilnius. It will be the first such a big event in our country. More of it you can learn at www.cosplay.lt (use google translate)
And here I need your help, my fellow anime lovers. In future we'd want to organise something together with Latvian and Estonian Anime comunities. I've tried to find and contact representatives from your clubs, but I've failed miserably. If anyone here knows or is a member of any Latvian Anime club, and you wish participate and/or organize events together with us - please contact me vie e-mail oleg.lycagin@gmail.com or skypeID: me4enosec
Will be waiting impationatly. Cheers

Привет, меня зовут Олег. Я член литовской инициативной группы KOI. Мы организуем мероприятие в Вильнюсе. Это будет первое мероприятие такого маштаба в нашей стране. Больше о нём вы сможете почитать на нашей страничке www.cosplay.lt (используйте google translate)
И вот тут-то мне и нужна ваша помощь, друзья аниме фаны. В будущем мы бы хотели организовывать мероприятия вместе с латвийскими и эстонскими аниме клубами. Я пытался найти и связаться с представителями ваших клубов, но жестоко обломался (ха - вольный перевод biggrin.gif). Если кто-нибудь здесь знает или является членом любого латвийского клуба и хотите учавствовать и.или организовывать мероприятия вместе с нами - пожалуйста свяжитесь со мной по мылу oleg.lycagin@gmail.com или скайпу me4enosec
Буду ждать с нетерпением. Пока
З.Ы.: Если есть желание посетить наш фестиваль 28 февраля в Вильнюсе - пишите.